Base Camp

wszystkie zdjęcia dostępne w powiększeniu - kliknij v

kliknij aby powiększyć

Lotnisko awaryjne dla Area 51

kliknij aby powiększyć Krążą pogłoski, że Base Camp stanowi lotnisko awaryjne dla Area 51. Świadczy o tym wzmożony ruch podczas testów i lotów próbnych w Groom Lake. B.C. leży niedaleko od drogi Nr. 6 (przy Warm Springs). Linia lotniska leży na tej samej lini prostej co pas startowy w Groom Lake. Na pierwszy rzut oka nic się tu nie dzieje, chociaż teren jest strzeżony. Ostatnio początek 2002) Base Camp ma liczniejszą ochronę.
kliknij aby powiększyć Miejsce to jest tak blisko położone autostrady, że naprawdę trudno tu ukryć cokolwiek - chociaż co tu kryć, przecież to tylko lotnisko awaryjne. Jednak jeśli uwzględni się fakt, że niedaleko startują prototypy, to ranga tego miejsca nie wydaje się być aż tak mała, szczególnie gdy w rolę wchodzi ludzkie życie...
kliknij aby powiększyć
kliknij aby powiększyć Trudno określić niektóre typy zabawek na terenie Base Camp. Oprócz oczywistych (radary, stacja przekaźnikowa, antena) znajdują się i radary nowego typu.
kliknij aby powiększyć Gdyby to był zwykły dom, można powiedzieć, że ludzie uwielbiają telewizję, ale tu wszystko jest podporządkowane właściwie tylko jednemu celowi. Gdy coś pójdzie nie tak podczas nocnych prób - Base Camp może być jedynym miejscem w pobliżu, na którym można bezpiecznie wylądować...

kliknij aby powiększyć

Trudno spodziewać się, że nawet na takim pustkowiu obok pasa startowego nie miałoby być typowych urządzeń nawigacji lotniczej (TACAN lub VORTAC). Ten VORTAC pokazany na zdjęciu, nie pracuje przez cały czas. Gdy jest włączony rozpoczyna transmisję swojego ID kodem Morse'a sygnał "AEC" w paśmie 113,9MHz.
kliknij aby powiększyć Oto kilka nowości na, zdawałoby się, opuszczonym i nikomu nie potrzebnym pasie startowym. Nowe kamery ustawiono na i w pobliżu budynku zasilania. W tle widoczny pas startowy oraz VORTAC bazy. Bardzo niewiele osób widziało oświetlenie nocne pasa startowego podczas lotów próbnych, które odbywają się na terenie Area 51. (por. ze zdj. z maja 2003)
kliknij aby powiększyć Ten samolot to nie Aurora, a goście przy nim to nie MIB. Na zdj widać kolejną dostawę, która, zdaje się, przyczyni się do polepszenia zasilania bazy.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Gary'ego Sellani www.lazygranch.com
Licznik