Przewodnik po bezdrożach w pobliżu Area 51
Dolina Tikaboo (Tikaboo Valley)

____________________________________________________________________________

.

Zdjęcia i informacje: Curtis Dusek - Area 51 Headquarters

.

.

GROOM   LAKE   ROAD

Groom Lake Road

   Jedna z bardziej znanych "dróg polnych" na świecie. Po przejechaniu 21,5km znajdziesz się przed tablicami ostrzegawczymi. Jak na drogę polną jest dość szeroka i w miarę równa. Ze względu na nawierzchnię trudno jechać za drugim samochodem. Groom Lake Road rozpoczyna się zjazdem z HWY 375 pod dość ostrym kątem.
.

.

MAILBOX    ROAD

Mailbox Road

   Swoją nazwę zawdzięcza słynnej (?) skrzynce pocztowej ustawionej tuż przy drodze, która kiedyś była czarna (teraz jest biała) a łączono ją z wymianą informacji i dostawą poczty do bazy, której nie ma. Skrzynka należy do Steve'a Medlin, który jest właścicielem jedynego rancza w okolicy Groom Lake. Mailbox Road rozpoczyna swój bieg jako pierwsza droga po prawej jadąc Groom Lake Road. Zdjęcie zrobiono obok skrzynki. Dopuszczalna prędkość 55km/h.
.

.

SOUTH    TIKABOO   ROAD

South Tikaboo Road
   Po lewej stronie od GLR biegnie Sth. Tikaboo Road, droga jeszcze znośna dla większości samochodów. Można nią jechać 11km, aż napotkamy znaki zakazu. Po lewej stronie widać góry, których kulminacją jest szczyt Tikaboo - jedyne obecnie miejsce, z którego można obejrzeć bazę.
.

.

SOUTHEASTERN   MINE   ROAD

Southeastern Mine Road
   Jadąc dalej Groom Lake Road po lewej mijamy kolejną drogę, która jest względnie dobrej jakości przez ok. 9,5km, dalej bez 4WD ani rusz. Po ok. 800m droga wchodzi na teren zamknięty. Tak na marginesie, to jest ta dróżka, na której błądził reporter Popular Mechanic, pisząc później, że nigdzie nie widział żadnej aktywności, ani strażników (kliknij aby przeczytać na temat rzekomego zamknięcia bazy i przeniesienia jej w inne miejsce)
.

.

MEDLIN   RANCH   ROAD

Medlin Ranch Road

   Po przejechaniu ok. 9,5km Groom Lake Road po prawej natrafiamy na Medlin Ranch Road. Jak sama nazwa wskazuje jest to droga prowadząca do rancha Steve Medlin. Droga ta nie miała wcześniej żadnej nazwy, a zawdzięcza ją autorowi tych zdjęć i całego przewodnika - Curtis'a Dusek.
.

.

CASTLE   ROCKS   ROAD

Castle Rock Road

   Kolejna z "dobrych" dróg polnych znajduje się po lewej (jadąc  Groom Lake Road). Samochód z większym prześwitem może sobie jechać przez 4km - dalej można poruszać się wyłącznie za pomocą 4WD. Na końcu można zobaczyć Castle Rocks z indiańskimi inskrypcjami w niewielkich jaskiniach.

Kliknij tu aby obejrzeć mapę Doliny Tikaboo, wykonaną przez Glenn'a Campbell'a

 

powrót do strony poprzedniej

 

.Licznik