Osoby i Osobistości związane z Area 51


.Johnson       Campbell       Mahood        Lazar       Huff        Farmer       von Rétyi       Arnu       Sellani     
Friedman       Hayakawa       Dusek       Hilder        Ford       Clark       Schultz       Bennett        Lear       Uhouse
Bigelow       Knapp       Emory       Travis        Hauser       Fouche       Schroeder       Hunt       Harbor


Większość osób prezentowanych na stronie to ludzie, którzy przez swoją działalność kojarzą się z tajną bazą. Niektórzy to prawdziwi odkrywcy, inni tylko ich cienie... Są tacy, którzy TAM pracowali i tacy, którzy na bazie nieźle zarobili. Jedno jest pewne - bez nich nie byłoby tak tajemniczo wyglądającej kupy baraków na pustyni...

.

Panie i Panowie...

.
Johnson Claerence (Kelly)
Niektórzy nazywają go ojcem niemożliwego (jeśli chodzi o silnik odrzutowy i skrzydła po bokach). Faktem jest, że Johnson dawno temu został szefem niewielkiego oddziału firmy, która nie zawsze miała tak świetlaną przyszłoścć jak dzisiaj. Mówi się, że razem z CIA Johnson stał się historią miejsca, które przez prawie pięćdziesiąt lat porusza wyobraźnią tysięcy ludzi na całej Ziemi. To już nie byle co.
Od 1952 naczelny inżynier w zakładach Lockheeda
Szef słynnego Lockheed Skunkworks
Projektant U-2, A-12, SR-71
Współtwórca słynnej bazy Area 51
.^
Campbell Glenn


Przeprowadził się ze Wschodniego Wybrzeża w styczniu 1993 po wywiadzie jaki udzielił Bob Lazar (jeszcze pod pseudonimem).
Wiek: 44 lat
Zawód: Programista komputerowy
Adres: poprzednio - Boston
obecnie:
PO Box 30303, Las Vegas, NV 89173  
Email: webmaster@ufomind.com
www: www.ufomind.com
Na początku 1993 zajął się upublicznianiem wszystkiego, co było związane z Area 51. Opisał teren wokół bazy, odnalazł najlepsze miejsca dostępne wtedy dla cywilów do oglądania bazy. Wykonał mapy terenu. Dokonał opisu bazy w oparciu o Security Manual, czyli podręcznik dla strażników bazy. Opisał także zdjęcia satelitarne dostępne wtedy dla nielicznych. Założyciel Area 51 Research Center, który przez kilka lat było jedynym miejscem, w którym można było dowiedzieć się czegokolwiek na temat bazy. Odkrył (i nazwał) Freedom Ridge oraz White Sides jako najlepsze punkty widokowe. Jest autorem "The Area 51 Viewer's Guide". Wprowadził cały świat w interesujące fakty  związane z działalnością bazy dzięki uruchomieniu najpopularniejszej i największej strony internetowej www.ufomind.com, która do końca swojej działalności (1999/2000) zgromadziła ponad 88 mln odwiedzin na liczniku głównym, przy dziennym wejściu ponad 100 tys dziennie w szczycie swojej popularności. Założyciel gazetki online nazwanej : "The Groom Lake Desert Rat", która zajmowała się wszelkiego rodzaju faktami związanymi z bazą i jej otoczeniem. Campbell wielokrotnie udzielał wywiadów stacjom telewizyjnym o zasięgu lokalnym i ogólnokrajowym, a także wielu stacjom zagranicznym. W 1993 był pierwszym, który walczył z Air Force w związku z nielegalnym zajęciem terenu publicznego, który miał służyć większej ochronie bazy. Wielokrotnie aresztowany przez urząd lokalnego szeryfa. Konfiskacie uległo wiele jego filmów ze zdjęciami i wywiadami dla niektórych stacji TV (np. ABC). W związku ze swoim protestem wystąpił w ABC World News Tonight oraz w programie Larry'ego King'a. Wystąpił wtedy w wielu programach TV, jego słowa publikowały największe magazyny Ameryki i nie tylko (The New York Magazine, Popular Science, Der Spiegel, Esquire i in.). Mówił o sobie, że jest żywo zainteresowany zagadnieniem istnienia UFO, jednakże nigdy nie starał się tego łączyć z "widowiskami" jakie widywano w Rachel, które nazwał cyrkiem. To między innymi stało się przyczyną nieporozumień z lokalną społecznością - zwłaszcza właścicielem Baru w Rachel - Joe Travis'em, który którejś nocy będąc pijany z bronią w ręku kazał się Campbell'owi wynoscić do diabła, ponieważ jak stwierdził "nienawidzi takich łysawych skurwysynów". Travisowie chętnie i skrupulatnie wykorzystali czas zainteresowania bazą i Campbell'em . Ich podupadająca budka dzięki Glenn'owi zyskała miano światowej stolicy UFO (czy muszę pisać o forsie?). Campbell przeniósł się do Las Vegas, gdzie, jak mówi, mieszka sobie  w miejscu, z którego widać loty Janet do bazy, która dawniej nie istniała, ale nie jest już zainteresowany dalszymi badaniami na ten temat - chociaż nigdy nic nie wiadomo...
"
Stałem się człowiekiem, który zawodowo irytuje rząd, ale demokracja potrzebuje tego typu ludzi".
Oponenci: Joe Travis, Joerg Arnu, Chuck Clark, Sean Morton, Gary Schultz
.^
Mahood Tom
Tom Mahood należy (i całkowicie słusznie) do kręgo starych "interceptors" - jak to sam określał, czyli badaczy, którzy swoim uporem, ale i wyobraźnią i odwagą odkrywali tereny, których nie było na mapach (a już na pewno dla cywilów). Był przy tym metodyczny i dokładny. Mahood to człowiek o zacięciu odkrywcy-fizyka-detektywa. Razem z Campbell'em stanowili początkowo niezłą parę ludzi, którzy psuli humory i dobre samopoczucie twardogłowych urzędników z Sił Powietrznych. Chociaż ich zainteresowania były podobne, różnili się w odszukiwaniu i poszukiwaniu faktów. Artykuły Toma w jego stronie internetowej Blue Fire, stanowiły połączenie błyskotliwej obserwacji i ciętego, czasem ironicznego i autoironicznego języka. Początkowo skromna, strona Mahooda stała się niezłą kopalnią wiedzy na temat całej bazy Nellis i nie tylko (włączając w to Area 51 oczywiście). Prawdziwego kopa w ilości nagromadzonego materiału dało "śledztwo", które Tom metodycznie przeprowadził w sprawie sensacyjnych doniesień Boba Lazara. I mówiąc bez ogródek nie zostawił na nim suchej nitki. Krok po kroku dochodził prawdy, a gdy nie był w stanie dowieść kwestii związanych np. z fizyką radził się w tej materii zananych fizyków i efekty ich wywodów umieszczał na swojej stronie. Zbadał nie tylko życiorys Lazara (podobnie jak Stanton Friedman), to jeszcze wysunął hipotezę, która zyskała uznanie w świecie specjalistów (Particle beams and saucer dreams - tłum. Dreamland Online - Promienie cząstkowe i marzenia dyskowe). Znanym faktem, w światku ludzi interesujących się tym rejonem Nevady, stało się ponad 2 letnie poszukiwanie miejsca zaginionego samolotu A-12, który rozbił się gdzieś w rejonie Nellis, ale nikt od wielu dziesięcioleci nie wiedział gdzie. Cóż... odnalazł go Mahood, co udokumentował to z iście pedantyczną pieczołowitością. Obecnie Tom przestał zajmować się sprawami związanymi z bazą - jak twierdzi zabrakło mu już tych tajemniczych smoków, które straszyły w tamtych dniach, kiedy razem z Campbell'em odkrywali kolejny skrawek tajemnicy, która była tak zazdrośnie strzeżona od lat 50-tych. Od czasu do czasu jednak Tom daje o sobie znać, ponieważ po tamtej stronie też popełniają błędy.
.^
Lazar Bob
Lazar jest osobą niezwykłą pod wieloma względami, jednak nie był w Area 51, a jego opowiadania na temat latających dysków ulokowanych gdzieś na terenie Papoose są jego wymysłem. Tak czy owak, jego doniesienia zwróciły uwagę na ten rejon. Lazar stał się początkiem swego rodzaju folkloru, który wpisał się na stałe z tymi wzgórzami i pustynią. Jest tak znany jak Area 51 - wszyscy wiedzą co to za baza, gdzie jest, ale nikt nie wie co się dzieje w środku. To samo można rzec o Bobie. W jego opowieściach wiele jest zapożyczeń - np. z napędem dysków, czy tzw. "element 115", którego sąsiedztwo w układzie okresowym pierwiastków i sam pierwiastek był omawiany jeszcze przed jego opowiadaniem przez Scientific American. Wiele z jego poglądów na kwestie rozumienia fizyki dało się zweryfikować, niestety, z kiepskim rezultatem dla Boba. Fałszem okazał się wreszcie jego życiorys. Sam w jednym z wywiadów mówi o sobie, że nie mógł znaleźć nawet swojego aktu urodzenia. Nie mógł, ponieważ był dzieckiem adoptowanym, a wiadomo, że akta w takim przypadku zostają utajnione. Tu nie ma miejsca na zmowę milczenia, rządową konspirację. Ostatnio jego gwiazda przygasła - jednak nie tak dawno (6 czerwca 2002) w programie Art Bell Lazar ponownie zwrócił na siebie uwagę występując z nowymi szczegółami z krainy niemożliwego.
marzec 1989 występ Lazara w telewizji KLAS-TV pod pseudonimem Dennis
29.03 1989 Lazar zabrał trójkę swoich przyjaciół (jednym z nich był John Lear) w okolice Area 51 by pokazać im "loty testowe" dysków. Zostało wtedy sfilmowane światło, które porusza się po ekranie.
06.04 1989 Podczas kolejnej wyprawy Lazar został przyłapany i aresztowany przez ochronę bazy
listopad 1989 Lazar ponownie występuje w TV z pełną wersją swojej historii - tak się zaczęło.
.
www: http://www.boblazar.com/
miejsce zamieszkania Las Vegas, NV
Za Lazarem: John Lear, Gene Huff, Robert Bigelow, George Knapp
Oponenci: Tom Mahood, Glenn Campbell, Stanton Friedman
.^
Huff Gene
Zwolennik Lazara (wyraźnie popiera Lazara w różnych wywiadach) oraz jego manager w interesach.
Ciekawe są epitety jakie padają ze strony J. Leara w jego stronę i odwrotnie. Większość z nich nie nadaje się jednak do publikacji.
Oponenci: Stanton Friedman, Glenn Campbell, John Lear
Sprzymierzeńcy: Bob Lazar
www: S-4 Web Site
Email: gufon@ix.netcom.com
.
Farmer Mark (Agent X)
Mark Farmer - fotograf prasowy specjalizujący się w zdjęciach związanych z wojskowością, szczególnie lotnictwem. Związany okresowo z czasopismami: Popular Science, Jane's Defence Weekly, World Air Power Journal, Aviation Week, Associated Press. Był wielokrotnie zatrudniany jako konsultant takich stacji TV jak: CNN, 60 Minutes, ABC, NBC, Discovery Channel, a także podczas produkcji serialu The X- Files.
Zna się na wszystkim co lata, sam także pilotuje (F-16 podczas Red Flag w bazie Nellis (!)). Nieoceniony ekspert od wszystkiego co ma skrzydła dla Campbell'a i Mahood'a.
artykuły:
 • "Oh... THAT Secret Base." The Nose Magazine, March 1994.
 • "Flinching Flyboys Face Fanatic Freedom Fighters." The Nose Magazine, May 1994.
 • "Doomsday Death Ray: Is the U.S. Government Testing a Secret Mega-Weapon?" HAARP project in AK. The Nose Magazine, March 1995.
 • "USAF hides twin peaks view of 'back world' secrets." Jane's Defense Weekly, April 29, 1995, p.20.
 • "Heating up the air waves," Jane's Defense Weekly, April 1, 1995, p.12. On HAARP.
 • "Not so Secret Weapons," Covert Action Quarterly, Spring 1995.
wywiady dla TV:
 • Wystąpił w lipcu 1994 w programie - Encounters segment on Groom Lake. Opisy i treść wywiadu -  Groom Lake Desert Rat #10.
 • CNN World News, 4 marca 1994
 • Larry King Area 51 special, 1 października 1994
 • TV Sightings, 1 października 1994,
  Discovery Channel,
  Learning Channel (wykorzystane przez TV Avante).
adres: Juneau, Alaska, P.O. Box 2208, Juneau, AK 99802
Email: markfarmer@aol.com
M.F. był częstym gościem w pobliskim Rachel. Wielokrotnie również brał udział w obserwacjach bazy z Tikaboo. Na zdjęciach TV (ostatnio TV AVANTE - 2002) łatwo go poznać po wąskich okularach przeciwsłonecznych i całkowitym braku owłosienia na głowie;)
..^
von Rétyi Andreas Niemiecki pisarz i badacz Strefy. Wykonał jedne z pierwszych zdjęć Area 51 z Freedom Ridge, później z Tikaboo Peak. Znane są jego nocne zdjęcia Area 51. Andreas von Rétyi pisze nie tylko na temat Area 51, ale o UFO i New Wrld Order. Jego książki zostały przetłumaczone na wiele języków, w tym polski ("Kraina marzeń: akt drugi. O początku pewnej zagadki" w "Syndrom UFO", wyd. Prokop, W-wa 1999)
Groomvox@aol.com
.
Arnu Joerg
Niemiec z pochodzenia. Zamieszkuje okresowo Rachel (Little A'Le'Inn), na stałe San Francisco. Arnu skupił wokół siebie oponentów Campbell'a. Niektórzy z nich przekazali mu większość swoich materiałów dotyczących Area 51. Jego przygoda z bazą zaczęła się na dobre w 1999 kiedy ruszyła strona internetowa - Dreamland Resort - obecnie największa w sieci. Większość stron z tematyką Area 51, to strony komercyjne. Nie ustrzegł się przed tym Campbell, nie ustrzegł i Arnu. Obecnie Dreamland Resort partycypuje w wielu przedsięwzięciach związanych z biznesem, który korzysta z publicity wokół bazy oraz innych ciekawych wydarzeń jak choćby pierwsza audycja radiowa Online ze szczytu góry Tikaboo, nasłuch radiowy wieży kontroli lotów w Groom Lake. Arnu jest także autorem najlepiej wykonanych zdjęć i panoram bazy. Związany także z Little A'lle'Inn - jak łatwo się domyślić korzysta z nieobecności Campbell'a.
Strony Dreamland Resort prezentują naprawdę wiele informacji na temat bazy i okolic. Autor pisze o wielu osobach, które pomagają mu tworzyć i zarządzać tak obszernym materiałem. Z drugiej strony wiele było takich, którzy nie mieli co z sobą zrobić po zakończeniu swej działalności przez Campbell'a, a jednocześnie wyczuli doskonały moment, że oto może nadszedł ich czas...? Naturalnie nie ma mowy tu o prawdziwych fachowcach, którzy wspierają Arnu, co jest widoczne bardzo dobrze.
"W poszukiwaniu PRAWDY połączyliśmy siły ze słynną na cały świat restauracją Little A'Le'Inn. Przekazujemy nawet najmniejszą prawdę, fikcję zostawiamy innym (...)"
Ja Wohl, Herr Webmaster!
miejsce zamieszkania San Francisco, CA
Rachel, NV (okresowo)
.
www: www.dreamlandresort.com
Email: webmaster@dreamlandresort.com
.^
Sellani Gary Fotograf, entuzjasta i badacz okolic Area 51 (i nie tylko). Sellani znany jest z cyklu fotoreportaży z różnych ważnych wydarzeń w życiu społecznym Stanów. Jego strona www zawiera kilkadziesiąt galerii tematycznych wraz z informacjami, objaśnieniami i danymi GPS. Sellani to częsty bywalec różnego rodzaju lotniczych pokazów w rejonie Kalifornii i Nevady. Pomagał J. Arnu w wykonywaniu i obróbce niektórych zdjęć bazy, które podziwiać można na stronach Dreamland Resort. Wielokrotny uczestnik wspinaczek na Tikaboo. Bodaj najlepiej w sieci udokumentował Tonopah Test Range.
.^
Friedman Stanton (Phd)
Gruntownie wykształcony w dziale fizyki jądrowej. W roku 1955 otrzymał tytuł BS i MS z fizyki na University of Chicago. Przez 14 lat pracował jako fizyk jądrowy dla takich kompanii jak General Electric, General Motors, Westinghouse, TRW, Aerojet General Nucleonics, McDonnell Douglas. W kilku przypadkach chodziło o prace nad ściśle tajnymi projektami dotyczącymi fuzji jądrowej i jej zastosowania do napędu rakietowego przeznaczonego dla rakiet kosmicznych.
Od 1967 zapoznał ponad 600 swoich kolegów po fachu ze swoją pracą zatytułowaną "Flying Saucers ARE Real" (Latające spodki SĄ prawdą). Ponad 100 grup profesjonalistów w 50 stanach zostało zaznajomionych z wynikiem jego badań. Praca została przetłumaczona w Kanadzie, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Francji, Niemczech, Finlandii, Brazylii, Australii, Korei, Meksyku, Turcji, Argentynie i Izraelu.
Od Stantona Friedmana dostało się Lazarowi, choć jak stwierdził, to bardzo sprytny i inteligentny człowiek.
S.F. badał zdarzenia pod Roswell i Corona
wywiady dla TV: TNT Larry King UFO Special, 01.10 1994
Nightline; Sally Jessy Raphael; Unsolved Mysteries; Entertainment Tonight; Leeza; Sightings; Canada AM; Coast to Coast AM wywiad z Art Bell
Uważa, że: - niektóre UFO to statki obcych,
- temat związany z UFO stanowi coś w rodzaju
   kosmicznego Watergate,
- żaden argumenty przeciwników UFO nie mają 
   solidnych podstaw,
- jesteśmy świadkami sensacji tysiąclecia,
- wizyty obcych statków na Ziemi są faktem,
- zatajanie spraw związanych z UFO jest faktem,
- wrak statku i ciała były przechowywane w Nowym
   Meksyku ponad 54 lat temu,
Miejsce zamieszkania: Od 1980 przeprowadził się do Kanady. Obecnie mieszka w Fredericton, New Brunswick
.
www: Stanton Friedman Home Page
Email: fsphys@brunnet.net
.^
Hayakawa Norio
Znany badacz spraw związanych z problematyką UFO, Area 51, New World Order. Hayakawa znany był przede wszystkim z internetu dzięki swojej stronie, która propagowała pewien punkt widzenia spraw dotyczących UFO. Po problemach z serwerem (skasowanych zostało większość plików) Norio oddał większość swoich materiałów Dreamland Resort. Stał się, jak sam mówił, mentorem i sponsorem tej strony. Wielokrotnie uczestniczył w odczytach i seminariach na temat bazy oraz problematyki UFO. Pomysłodawca i promotor rajdu protestacyjnego do granic Area 51 - Peoples Rally.
Autor wielu artykulów i filmów video:
Panele chromatyczne testowane w Area 51
Area 51 - amerykański tajny port kosmiczny
Area 51 - najnowsze technologie w służbie globalnego rządu
.
Adres: P.O. BOX 599, Gardena, CA 90248
www: THE CIVILIAN INTELLIGENCE NETWORK
Email:: Norio1944@aol.com
.^
Dusek Curtis Autor przewodnika po drogach i bezdrożach w pobliżu Area 51. Curtis sfotografował większość dróg, które biegną doliną Tikaboo. Niektóre otrzymały swoją nazwę (Mailbox Road).
www: Area 51 Headquarters
Email:
.
Hilder Anthony
Bywalec Peoples Rally - marszu protestacyjnego do granicy obszaru zakazanego (współorganizator). Jego przekonania zmierzają w kierunku New World Order. Hilder jest autorem teorii, według której na terenie Area 51 trwały badania i testy medyczne na dzieciach, które zostały wcześniej uprowadzone.
Wrogiem Hildera jest Gary Schultz, który uważa go za agenta rządowego, w dodatku zamieszanego w morderstwo Roberta F. Kennedy'ego(!), brata JFK. Hilder był obecny w hotelu Ambassador w nocy, w której doszło do morderstwa - wg. książki autorstwa W. Turnera i J. Christiana, wyd. 1978 - The Assassination of Robert F. Kennedy
.^
Ford Kathleen
Trudno właściwie coś ciekawego powiedzieć o tej skądinąd ładnej osóbce, która podobno widziała i fotografowała statki obcych w pobliżu Groom Lake. Podczas jednej z prezentacji swoich zdjęć Campbell'owi i Markowi Farmerowi okazało się, że dziwne obiekty to nic innego jak tylko odblaski na ciemnym tle nieba od błysku lampy i cieni otoczenia. Nastąpiło wtedy trzaśnięcie drzwiami i tak cała prezentacja się zakończyła.
Campbell: "Ona myśli, że jestem rządowym agentem, ja myślę, że ona jest świrem".
I co z tego - ale szal jest naprawdę fajny.
.
Clark Chuck
Określa siebie jako astronom-amator. Związany z "Little A'Le'Inn" w Rachel gdzie często można go zobaczyć, a za $100 - jako wejściówka na odczyty - również usłyszeć. Clark jest autorem zdjęć Area 51 z Freedom Ridge przed zamknięciem tego terenu - i z tego chyba zasłynął najbardziej. Twierdzi m.in., że widział w Hangarze 18 coś na kształt dysku(!) - wtedy była to odległość ponad 26 km. Clark sprzedał swoje prawa do zdjęć Joergowi Arnu z Dreamland Resort. C. Clark jest w wyraźnej "opozycji" do poglądów Glenn'a Campbell'a jeszcze z czasów obecności tamtego w barze w Rachel. Zaprzyjaźniony z małżeństwem Travis'ow, do których Little A'Le'Inn należy. Wielokrotnie udzielał wywiadów dla różnych statcji. Clark to także obiekt wielu kpin ze strony G. Campbell'a dotyczących jego pomysłów związanych z internetem w knajpie Travisów. Trzeba powiedzieć, że Chucky (jak go Campbell nazywa z czułością) swego czasu wyraźnie poprawiał mu humor.
Dobrzy znajomi: Pat & Joe Travis, Kathleen Ford, Joerg Arnu
Adres: HCR Box 43, Rachel, NV 89001
.^
Schultz Gary Sfotografował UFO w kształcie "meksykańskiego sombrero" w pobliżu Mail Box. Twierdził, że otrzymał list od tajniaków z Wackenhut (ochrona obiektów na terenie NTS - nie Area 51), w którym kazano mu trzymać się z dala od niektórych terenów w Nevadzie.
1 maja 1993 podczas zebrania - seminarium w Rachel przysporzył sobie wielu wrogów okupując scenę jako Mistrz Ceremonii. Na zebraniu był obecny Bob Lazar oraz Glenn Campbell. Schultz nie zezwolił Campbell'owi zabrać głosu, jak długo ten w swoim Viewer's Guide nie zmieni nazwy White Sides (nazwa Campbella) na Pearl's Peak (na cześć żony Schultza) - znowu o babę poszło!
Oponenci: Anthony Hilder, Glenn Campbell,
.
Bennett "Bud" Warren (col)
Zapamiętany jako rzecznik interesów Sił Powietrznych podczas przesłuchań w sądzie w Las Vegas dotyczących zagrabienia terenu obejmującego Freedom Ridge i White Sides.
Poprzednio zatrudniony: Szef 554 Skrzydła w Nellis Air Force Base.
Obecnie Pilot dużej linii lotniczej
Miejsce zamieszkania Las Vegas, NV (brak potwierdzenia)
.^
Lear John
Twierdzi: - w Area 51 przebywają obcy. W głęboko umieszczonych bunkrach zjadają ludzi (uważał tak w 1987 -   przed tym jak ujawnił się Lazar). Obecnie wycofał się z tego typu stwierdzeń
- na Ziemi przebywa aktualnie ponad 80 gatunków(!)
   obcych
- wyraża się raczej pesymistycznie na temat przyszłości,
- rząd nigdy nie ujawni spraw związanych z UFO,
- lubi po swojemu interpretować rewelacje Lazara
   upiększając i koloryzując je.
.
Uhouse Bill (Jarod 2) Patrz artykuł Jarod część 1,   część 2,   część 3
.
Bigelow Robert Milioner mieszkający w Las Vegas. Znany z wielu filantropijnych akcji. Wspomagał finansowo Lazara w jego poszukiwaniach.
.^
Knapp George
Znany z TV Las Vegas (KLAS TV) komentator i redaktor telewizyjny. Knapp zainteresował się opowieściami Lazara i po początkowych wywiadach stał się częścią "folkloru" Groom Lake. Niektórzy uważają, że stał się jednym z główniejszych promotorów informacji Lazara i jego samego w mediach. Znany z różnego rodzaju programów na temat UFO w rejonie Area 51. Był też jednym z redaktorów telewizyjnych, którzy zwrócili uwagę opinii publicznej na tematykę związaną z Area 51.
.
Travis Pat i Joe
Travis'owie są właścicielami jedynego w "okolicy" Area 51 baru-restauracji o nazwie Little A'Le'Inn (wym. podobnie do wyrazu alien - obcy). Bar położony jest w Rachel przy 375 HWY. W środku można zjeść, kupić gadżety związane z "obcymi"  oraz wynająć pokój. Kilka razy w roku Little A'Le'Inn organizuje spotkania o tematyce UFO i Nowego Porządku Świata. Bar zyskał na popularności dzięki zaangażowaniu się Campbell'a w "odkrywanie tajemnic" bazy od roku 1993. Po scysji jaką urządził nietrzeźwy Joe Travis Campbell'owi (chodziło m. in. o wykorzystywanie logo Research Center przez Travisów do celów komercyjnych), barem zainteresował się szybko Joerg Arnu, który jest odpowiedzilny za medialną atmosferę wokół baru. Nie tak dawno do strony Dreamland Resort dołączyła także strona Rachel, którą redaguje ten sam zespół. Joe i Pat Travis znani są z wielu "potwierdzeń" obserwacji UFO w pobliżu Rachel i nad Area 51.
.^
Emory Don Przejął zarząd nad Research Center w Rachel po opuszczeniu go przez Glenn'a Campbell'a. Emory publikował informacje o Area 51 i Nellis na stronie The Area 51 Research Center. Strona nie powtórzyła już sukcesu popularności tak jak Ufomind Campbell'a. W końcu Research Center Emory'ego zamknęło swoje podwoje na dobre - z tych samych co Campbell przyczyn. Emory dodał jednak kilka powodów, dla których dobrze jest opuścić Rachel podczas swojej "wyprawy" w pobliże bazy ("jedyną rzeczą jaką doświadczysz w Rachel to kłamstwa i ściągnięte od innych informacje, radzę omijać Rachel choćby z tych powodów"). Research Center przez ponad pół roku miało zainstalowane kamery, które obserwowały niebo non-stop, co można było zobaczyć również w internecie.
.
Hauser Steve Administrator serwisu Desert Secrets, jednego z większych na tamtej stronie półkuli. Hauser organizował wiele wypraw na Tikaboo, skąd przywieziono dobrej jakości zdjęcia bazy oraz film przedstawiający aktywność w bazie.
.
Fouche E.R. Pracownik przemysłu związanego z obronnością, pracującego nad rządowymi tajnymi programami przez ostatnich 30 lat, włączając w to pracę w Groom Lake i Nellis Air Force Base (brak potwierdzenia).
.^
Schroeder Doug Inżynier technik zatrudniony w EG&G - jednej z największych instytucji kooperujących z Departamentem Obrony w Nevadzie, współpracującą również m.in. z NASA - tworzył filmową dokumentację dla swojej firmy (EG&G). On również widział loty próbne dysków i twierdzi, że do tej pory nikomu nie udało się ustalić zasady działania i odtworzenia napędu dysków, jednak uważa, iż wiele nauczono się o materiałach, z których są one wykonane. D. Schroeder zmarł w 1998r.
.
Hunt Michael W 1980 stwierdził, że pracował dla The Atomic Commision w Groom Lake w latach 60-tych i widział wtedy latający dysk. Uważa także, iż był zaangażowany w projekt o nazwie Czerwone Światło (Project Redlight).
.
Harbor John były oficer ochrony w Siłach Powietrznych, pracujący w Area 51 w późnych latach 80-tych. Twierdzi on, że obca technologia była przeniesiona tutaj, do Nevady i testowana jest do dzisiaj. Sprawy te są objęte najwyższą tajemnicą m.in. dlatego, że ich ujawnienie  mogłoby naruszyć stosunki społeczne i wywołać nieprzewidziane reakcje społeczeństw.
.^
.
 
Dreamland Online Copyright 2002-2003

Licznik